Farmersi – wciel się w rolę farmera

W grze Farmersi wcielasz się w rolę farmera w jednym z miasteczek XIX-wiecznej Ameryki Północnej. Na swojej farmie hodujesz bydło i uprawiasz zboże. Dzięki hodowli pozyskujesz mleko lub wełnę oraz mięso, które sprzedajesz na targu w miasteczku. Zboże możesz sprzedawać na rynku lokalnym, jak również w nieodległym dużym mieście. Podobnie bydło możesz sprzedawać na rynku lokalnym lub rynku dużego miasta, zwanym w grze umownie „rynkiem eksportowym”.

Swoją farmę możesz rozwijać na kilka sposobów – dokupując ziemię oraz krowy, budując systemy irygacyjne na swoich polach czy inwestując w nowe technologie. Twoje bydło rozmnaża się, umożliwiając ci zwiększanie przychodów ze sprzedaży mleka i mięsa. Możesz też inwestować w samodzielne inwestycje, takie jak młyn, sklep czy bar. Przynoszą one dochód i nie są powiązane z czynnikami produkcji, takimi jak ziemia, czy krowy. Działalność na farmie można więc podzielić na trzy niezależne obszary.

Oprócz ciebie w miasteczku swoje farmy mają inni gracze. Każdy startuje mając te same warunki wyjściowe, a sukces gracza zależy wyłącznie od jego decyzji. Osobnym graczem są mieszkańcy miasteczka. Oni też posiadają ziemię, nieruchomości (np. młyn, kuźnię) i krowy, uprawiają zboże oraz pozyskują mięso i mleko, jak również są stroną sprzedającą i kupującą na rynku zboża, bydła i ziemi. Ponadto niektórzy mieszkańcy są twoimi pracownikami – płacisz im wynagrodzenie, a oni uprawiają twoje pola i dbają o twoje bydło.

Graj za darmo

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 3.8/5 (10 votes cast)

Jedna odpowiedź do “Farmersi – wciel się w rolę farmera”

  1. Daniel pisze:

    Strategia turowa, wiele rodzajów gier: od pojedynków w których ważna jest precyzja i analityczne myślenie i jest to nieco podobne do gry w szachy gdzie obydwaj gracze naraz wykonują ruch, po gry 10 i więcej osobowe gdzie trzeba po prostu wyczuć rynek i dobrze przewidzieć uśrednione decyzje pozostałych graczy.

Zostaw komentarz do tego wpisu

Powered by WordPress | Designed by: MMORPG Games | Thanks to Game Music Soundtracks, VPS Hosting and Website Hosting