Hegira – rozpocznij kolonizację

Hegira

Hegira to zupełnie nowe podejście do tematyki gier w Kosmosie. W kilku słowach opisać się nie da, zatem…

Gracz budzi się na pokładzie okrętu kolonizacyjnego. Okazuje się, że jest jego dowódcą i jedynym członkiem załogi. Pozostali członkowie załogi są zamknięci w dziwnych zbiornikach, jak się później okazuje – klonowarkach. Chcąc nie chcąc gracz rozpoczyna procedurę Kolonizacji. Statek ląduje, drony przebudowują go na centrum dowodzenia. Powstają pierwsze kontenery mieszkalne. W bazie danych centrum dowodzenia znajdują się dane o kilku lokalizacjach złóż. Trzeba rozpocząć wydobycie, włączyć klonowarki, rozpocząć produkcję protein dla przyszłych kolonistów.

Kończą się pierwsze procedury klonowania. Przywódca kolonii kieruje nowych kolonistów do centrum badań i nakazuje bioprogramowanie ich umysłów. Szkoli w ten sposób budowniczych, naukowców, inżynierów produkcji. Świat jest ogromny i trzeba go poznać. W tym celu wyruszają ekipy naukowców w teren. Czasem odnajdują nowe złoża, czasem udaje im się opisać nowy gatunek flory lub fauny.

Kolonistów przybywa. Na nowo odkrytych złożach powstają kolejne kopalnie, huty pracują pełną parą. Lokalne formy życia zaczynają dawać znak o swoim istnieniu, dochodzi do pierwszych starć. Kolonia nie może pozwolić sobie na stratę ani jednego człowieka. Zostaje założone pierwsze miasto, pierwszy lazaret, pierwszy garnizon.

Inwazja wrogich organizmów na teren miasta! Ranni obywatele trafiają do szpitala. Naukowcy biorą się ostro do pracy. Powstają projekty systemów obronnych, w fabryce broni rusza produkcja pierwszych lądowych dronów bojowych. Koloniści szkoleni są na komandosów. Albo my, albo oni. Nie ma alternatywy. Gatunek ludzki musi przetrwać!

(…) kilka lat później
Stocznia orbitalna pracuje pełną parą. Powstają nowe, nieznane wcześniej ludzkości jednostki latające. Wróg jest u bram. Niezbadana obca forma życia, żywiąca się wyłącznie tym co znajdzie w kosmosie, odnalazła Kolonię!

Czy ocalisz gatunek ludzki?

Mechanika gry pozwala na wiele ciekawych rozwiązań. Samouczek prowadzi gracza przez zagadnienia gry, nie pozwalając w początkowej fazie popełnić drastycznych błędów. Dziesiątki badań, odkrywanie nowych złóż, poznawanie gatunków zamieszkujących planetę i wyciąganie z tej wiedzy korzyści. Ogromny , w którym można napotkać nie tylko planety, księżyce, asteroidy ale i obce formy życia. Z czasem można utworzyć Rząd Planetarny, dołączyć do Senatu Planet, uruchomić gwiezdne wrota prowadzące do odległych układów Słonecznych. Każdy gracz sam konstruuje okręty, bada możliwości ich kadłubów. Buduje tylko takie statki, jakie są mu potrzebne. Handel odbywa się za pośrednictwem Kompanii Handlowej, która posiadając własne Wrota może przybyć do gracza i kupić od niego nadmiar towarów i zaoferować inne…

Graj za darmo

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.0/5 (22 votes cast)

6 komentarzy do “Hegira – rozpocznij kolonizację”

 1. mario pisze:

  Fajna gra, grałem ponad tydzień , orginalne podejście do świata gier przeglądarkowych.

 2. Kowal pisze:

  Gram już rok, polecam wszystkim miłośniką gier strategicznych.

 3. Karol pisze:

  Jakby to powiedzieć, Hegira mega szmira 🙂

 4. Aderek pisze:

  Ulala, kolejny rok i Hegira wciąż jest rozwijana. Zapraszam do gry i komentowania 🙂

Zostaw komentarz do tego wpisu

Powered by WordPress | Designed by: MMORPG Games | Thanks to Game Music Soundtracks, VPS Hosting and Website Hosting