Hidden Tales – pokieruj losem legendarnego wojownika cienia

W grze Hidden Tales pokierujesz losem legendarnego wojownika cienia, który opanowując tajemne techniki ninjutsu, będzie mógł podejmować się coraz trudniejszych misji wywiadowczych, kradzieży, porwań, przesłuchań, niszczenia obiektów i eliminacji ważnych osób.

mogą być wykonywane pojedynczo lub w grupach, kiedy to kilka postaci, tworząc drużynę, zwiększa swoje szanse na wykonanie zadania i odnalezienie tajemniczych, mistycznych przedmiotów. Zadania charakteryzują się różnym poziomem trudności zależnym od rodzaju misji, odległości do celu, warunków środowiskowych, zaludnienia, ochrony oraz ograniczenia czasowego. Aby przezwyciężyć wszelkie trudności podczas trwania misji, drużyna musi posiadać określone umiejętności na danym poziomie, a lider drużyny powinien podejmować odpowiednie decyzje.

W świecie Hidden Tales wprowadzono system osad. Postacie graczy zamieszkujące daną osadę tworzą klan shinobi, wspólnie wykonują zadania, korzystają z mistycznych zwojów, dbają o prestiż osady i podejmują się dodatkowych misji związanych z patrolem, zwiadem oraz infiltracją wrogich osad.

Gra już nie istnieje.
Jeśli zostanie ponownie uruchomiona informację o tym fakcie przeczytasz na tej podstronie witryny WCoGrac.pl.

Każdy ninja może pozyskiwać ekwipunku, które wzmacniają jego umiejętności, oraz zwoje, które pozostawione w osadzie, wpływają na wszystkich członków klanu. Zwoje mogą być wykradane z innych osad w specjalnych misjach infiltracyjnych. Aby temu zapobiec, każdy klan zapewnia ochronę swojej osadzie, wykonując misje patrolu. Dodatkowo, podczas misji zwiadowczych, nasz shinobi może napotkać wrogiego agenta z obcej osady czego skutkiem jest pojedynek dwóch ninja. Na wynik pojedynku dwóch postaci wpływają ich umiejętności oraz decyzje gracza odnośnie zachowania shinobi podczas odrębnych etapów pojedynku: fazy rozeznania, fazy pułapek i fazy bezpośredniej konfrontacji.

Naszą osadę może dotknąć głód lub epidemia, która negatywnie wpływa na wszystkich członków osady, tym bardziej, im więcej shinobi ją zamieszkuje. Każda postać posiada specyficzny atrybut harmonii, która odzwierciedla stan psychiki naszego bohatera i wpływa na jego umiejętności. Przykładowo harmonia może spadać, gdy nasz ninja posiada niski prestiż albo jeśli podjął się skomplikowanego zadania. Shinobi, którzy specjalizują się w samokontroli, mogą na czas trwania misji znacznie zwiększyć swoją harmonię dzięki specjalnym technikom medytacyjnym.

Praktycznie na każdym kroku znaczenie mają umiejętności naszego ninja. Przykładowo, jeśli wyruszysz na misje infiltracyjną w celu wykradzenia zwoju innej osadzie, powinieneś specjalizować się w sztuce niewidzialności, zabezpieczeniach oraz strategii i taktyce, tym bardziej, im silniejszy patrol ochronią osadę, którą infiltrujesz. W razie twojej porażki, jeśli nie posiadasz sztuki ucieczki na wysokim poziomie – zostaniesz pojmany. Z kolei shinobi patrolujący osadę powinni specjalizować się w sztukach oraz zabezpieczeniach. Itd…

W osadach wprowadzono system czatu, umożliwiającego bezpośrednią komunikację pomiędzy członkami klanu, a jeśli któryś z nich jest niedostępny, można wysłać do niego posłańca z wiadomością. Dodatkowo, przywódcy osad mają większe wpływy i możliwości niż pozostali mieszkańcy.

Gra na pierwszy rzut oka wygląda niezbyt skomplikowanie, jednak z biegiem czasu gracz odkrywa możliwości strategiczne i taktyczne optymalnego prowadzenia swojej postaci i rozwoju osady, co wcale nie jest takie proste.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 3.8/5 (8 votes cast)

Zostaw komentarz do tego wpisu

Powered by WordPress | Designed by: MMORPG Games | Thanks to Game Music Soundtracks, VPS Hosting and Website Hosting